+420 354 543 055

info@sanatorium-mariot.cz

Československé armády 397/21, 351 01 Františkovy Lázně

Hotel Mariot se nachází jen pár kroků od lázeňského parku

v centru Františkových Lázní

Výhodou je naprostý klid i to, že máte všechno na dosah.

Lékárny

Lékárna Centrum

257 m
Americká 9a
355 320 203

Lékárna Anthemis

551 m
Ruská 6
354 542 465

Potraviny

Supermarket JIP

264 m
Lidická 17
702 028 176

Lidl

623 m
Americká 44
800 115 435

Pošta

Česká pošta

284 m
Lidická 8
840 111 244

Bankomaty

Česká spořitelna

524 m
Anglická 5
800 207 207

Komerční banka

765 m
Husova 1
800 521 521

ČSOB

284 m
Lidická 8
800 300 300

TAXI

Lázeňské taxi

354 542 294
606 455 999

Františkovy Lázně

Lázeňské město
na seznamu
světového dědictví UNESCO

Výbor pro světové dědictví zapsal jedenáct předních lázeňských měst Evropy včetně Františkových Lázní do Seznamu světového dědictví UNESCO. Jde o mezinárodní sériovou nominaci Slavné lázně Evropy/Great Spas of Europe.

Slavné lázně Evropy jsou výjimečným dokladem fenoménu evropského lázeňství, které vzkvétalo především od 18. do počátku 20. století a přineslo řadu inovativních myšlenek v oblasti balneologie, medicíny, městského plánování a architektury i trávení volného času.

Františkovy Lázně

Město a nejbližší okolí

Z hotelu Sanatorium Mariot je to pár kroků do lázeňského parku. Kdykoli tedy můžete vyrazit na procházku, kdy si prohlédnete půvabné pavilony a ochutnáte místní léčivé minerální prameny. V parku spatříte také slavnou sochu Františka, která je symbolem města, meteorologický sloup z 19. století, a dojít můžete třeba až k pseudogotické rozhledně Salingburg.
Pro rekreační sporty, jako je nordic walking nebo jízda na kole, se perfektně hodí rovinatý lesopark Amerika se stejnojmenným rybníkem, zookoutkem a pozorovatelnou ptáků. Lesopark se rozprostírá hned vedle Františkových lázní.

Divadlo, koncerty, letní kino

Léčebný pobyt vám zpestří i kultura. Místní Divadlo Boženy Němcové má na programu představení i koncerty. Muzeum nabízí stálou expozici, která mapuje historii města, a kromě toho pořádá zajímavé výstavy. Na jeho zahradě je navíc v sezoně letní kino.
Milovníci hudby určitě navštíví některý z tradičních kolonádních koncertů. Lázeňský orchestr hraje od května do září buď v hudebním pavilonu v parku u Sadové kavárny, nebo v kolonádě Solného a Lučního pramene.

Místo plné zeleně

Františkovy Lázně vás překvapí svým klidným prostředím, krásnou klasicistní architekturou, nabídkou kultury, ale především spoustou zeleně. Toto pětitisícové město se nachází v západních Čechách a tvoří – spolu s Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi – známý lázeňský trojúhelník.

Co všechno Františkovy Lázně nabízí se dočtete na oficiálním webu města.

Výlety do okolí

Dopoledne si užijete léčebné procedury a odpoledne můžete poznávat okolí Františkových Lázní, které obklopuje krásná příroda, nedaleko jsou hrady, zámky, historická města, malebné vesničky a dokonce i jedno malé moře.

Přírodní rezervace Soos

Rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, které na některých místech připomíná měsíční krajinu, to je přírodní rezervace Soos vzdálená zhruba 7 km od hotelu Mariot. Spatříte tu i velkou přírodní zajímavost – bublající bahenní sopky. Touto oblastí vás provede 1,2 km dlouhá naučná stezka.

Hrad Seeberg

Sedm kilometrů vzdálený hrad Seeberg nabízí několik expozic, díky nimž se seznámíte např. s vývojem interiérů a nábytkové tvorby 19. století, historií výroby porcelánu nebo řemesly chebského venkova. Vyrazit sem můžete i na různé akce nebo za kulturou. Každoročně se tu koná historických jarmark, festival vína a koncerty.

Cheb

V historickém Chebu jste autem za 10 minut. V centru si určitě prohlédněte Špalíček, což jsou dva bloky středověkých kupeckých domů. Kdo si troufne, může projít uličkou mezi nimi, která má na šířku pouze 160 cm. Dalším cílem je chebský hrad, který láká na Černou věž, unikátní dvoupodlažní kapli i pestrý program. Hraje se tu divadlo, pořádají koncerty i hradní slavnosti.

Nový Drahov a Doubrava

Chcete se projít po malebné vesničce, v níž si budete připadat jako v dávných dobách? Jen 5 km od nás se nachází Nový Drahov s vesnickými usedlosti z 18. a 19. století. Krásnou lidovou architekturou se pyšní také o něco vzdálenější Doubrava. Obě místa jsou vesnickou památkovou rezervací.

Zámek Kynžvart

Na zámek Kynžvart pojedete necelou půl hodinu. Navštívíte tu reprezentativní zámecké interiéry rodiny Metternichů, zámeckou kapli a také muzeum kuriozit, mezi jehož nejcennější exponáty patří dvě egyptské mumie. Až si vše prohlédnete, běžte ještě na procházku do rozsáhlého parku, který se rozprostírá kolem zámku.

Park miniatur Boheminium

Mariánské Lázně jsou vzdálené pouhou půl hodinu, takže se sem můžete vypravit i víckrát. Kromě lázeňského města samotného určitě navštivte park Boheminium. Spatříte zde 60 miniatur zajímavých českých památek, např. hrad Karlštejn, rozhlednu Ještěd, vesnici Holašovice, Babiččino údolí. Zajímavý může být i způsob, jak se do parku dostanete – jezdí sem totiž kabinková lanovka, která je nejstarší v Čechách.

Hrad Vildštejn

Z expozic hradu Vildštejn, kam dojedete po 7 kilometrech, určitě nevynechte hasičské muzeum, v němž je k vidění historická i současná technika. Na hradě vystavují i předměty nalezené při jeho rekonstrukci a prohlédnete si tu také plně funkční kovárnu. Mráz vám bude běhat po zádech v muzeu soudnictví a vězeňství a hradním vězení. Vždy v únoru se na hradě koná ples upírů.

Koupaliště Michal

Na koupališti Michal, kterému se pro jeho dlouhou pláž a čistou vodu přezdívá Sokolovské moře, jste za 20 minut. V areálu najdete i klidovou zónu, kde se nepouští hudba. Kdybyste si chtěli u vody zasportovat, mají tu beach-volejbalová hřiště, beach-soccerové hřiště, tenisový kurt, minigolf, stolní tenis, kuželky a ruské kuželky.

Login