+420 354 543 055

info@sanatorium-mariot.cz

Československé armády 397/21, 351 01 Františkovy Lázně

Procedury zaměřené na pohybový aparát

Nabídka procedur
v Sanatoriu Mariot

Poskytneme vám kvalitní léčebnou a rehabilitační péči zaměřenou především na pohybový aparát. Procedury provádíme pod odborným dohledem tak, abyste z nich získali opravdu maximum léčivých účinků pro Vaše tělo. Většina našich klientů uvádí, že po 2 až 3 týdenním léčebném pobytu u nás se zmírní bolest nejméně na půl roku.

Léčebné procedury

Inhalace

Léčebné procedury
Jde o úmyslné aktivní vdechování plynů, par či mlhovin s cílem předcházet, nebo léčit onemocnění dýchacích cest.
240 Kč

Oxygen terapie

Léčebné procedury
Oxygenoterapie je léčba kyslíkem. Léčba probíhá podávání kyslíku a jeho inhalací. Oxygenoterapie pomáhá nemocným s plicními i mimoplicními chorobami.
280 Kč

Slatinný zábal částečný

Léčebné procedury
O slatině můžeme s klidem prohlásit, že je opravdovým darem přírody. Tato, na první pohled nezajímavá a nevábná hmota, má totiž množství vlastností, díky kterým se hojně užívá při léčbě řady potíží.
420 Kč

Plynové injekce

Léčebné procedury
Aplikace malého množství oxidu uhličitého plynovou injekcí do podkoží - do míst akupunkturních bodů podél páteře a kloubů.
260 Kč

Zábal z františko-lázeňského peloidu

Léčebné procedury
Díky širokému spektru účinků dokáže slatina pomoci s celou řadou potíží: Využívá se k léčbě pohybového aparátu (např. artrózy kolenních, kyčelních a jiných kloubů), kožních onemocnění aj.
450 Kč

Parafínový zábal

Léčebné procedury
Parafínový zábal je rozehříván v parafínové lázni při teplotě 60 °C. Rozehřátý se nalévá na plech vyložený jednorázovou igelitovou fólií a nechá se stydnout na teplotu 42 – 44 °C (do ztuhnutí).
280 Kč

Fyzioterapeutické procedury

Léčebný tělocvik individuální

Fyzioterapeutické procedury​
Cvičení vybírá lékař v závislosti na diagnostickém profilu hosta. Mohou se zaměřovat na uvolnění přetížených svalů, posílení ochablých svalových skupin, zlepšení kloubní, páteřní a pánevní mobility nebo na účinné dýchání.
470 Kč

Léčebný tělocvik skupinový

Fyzioterapeutické procedury​
Naše lekce zahrnují například léčebné cviky na páteř nebo kloubní obtíže, osteoporózu, obezitu, cviky pro pacienty s onemocněními srdce nebo dýchacího ústrojí. Cviky se provádí vestoje, vsedě nebo vleže.
290 Kč

Léčebný tělocvik
v bazénu

Fyzioterapeutické procedury​
Při této proceduře je využíváno vztlaku vody, která nadnáší organismus a usnadňuje pohyb. V důsledku odporu vody také nedochází k žádným prudkým pohybům, zlepšuje se však celková kondice a svalová síla.
350 Kč

Zádová gymnastika

Fyzioterapeutické procedury​
Při zádové gymnastice se naučíte sadu cviků, jež pomáhají předcházet vzniku bolesti zad nebo ulevují od bolestí zad, kterými již trpíte. Cvičení se zaměřují na posilování všech svalů nezbytných ke správnému držení těla, zejména na břišní, stehenní a zádové svalstvo.
290 Kč

Elektroterapie a magnetoterapie

Magnetoterapie

Elektroterapie a magnetoterapie​
Princip této léčebné techniky spočívá ve vytvoření umělého magnetického pole, které zvyšuje propustnost buněčné membrány, a tak urychluje látkovou výměnu.
330 Kč

Diadynamik

Elektroterapie a magnetoterapie​
Diadynamické proudy pomáhají s regenerací svalových tkání po úrazech, při rehabilitacích a při onemocnění pohybového aparátu. Přiložením dvou elektro diod jsou tkáně intenzivně stimulovány a dochází zde ke zrychlené regeneraci a látkové výměně.
290 Kč

Distanční elektroléčba

Elektroterapie a magnetoterapie​
Obecně se elektroléčba aplikuje při poruchách pohybového systému, a to jak chronického revmatického, tak degenerativního charakteru, při zánětlivých onemocnění kloubů, šlach, poruchách prokrvení, otocích a vhodné jsou také při pooperačních stavech a bolestech.
320 Kč

Green press

Elektroterapie a magnetoterapie​
Přístrojová lymfodrenáž využívá sekvenční tlakovou drenáž, kterou tvoří řízené nafukování manžety se systémem oddělených oblastí spojených vzduchovými komůrkami.
380 Kč

Interferenční proudy (PST)

Elektroterapie a magnetoterapie​
Při léčbě převážně chronických potíží se uplatňují středně frekvenční proudy, které při průchodu tkání interferují v nízkofrekvenční proud. Jednou z vlastností této metody je výborná prostupnost tkáněmi, díky čemuž může energie proniknout i do hlubších vrstev, kde působí přímo na svaly, nervy a stimuluje látkovou výměnu.
270 Kč

Suchá plynová koupel CO2

Elektroterapie a magnetoterapie​
Terapie se provádí ve speciálním vaku. Do něj je uzavřeno celé tělo a vak je následně naplněn oxidem uhličitým. Dochází ke zvýšení jeho množství v pokožce, což spouští v lidském těle řadu fyziologických procesů.
325 Kč

Suchá CO2 koupel
s inhalací

Elektroterapie a magnetoterapie​
Spojení suché plynové koupele CO2 s inhalací.
430 Kč

Ultrazvuk

Elektroterapie a magnetoterapie​
Ultrazvuková terapie se ukázala jako velice účinná při mnoha potížích. Během terapie na ošetřované tkáně působí jednak mechanická a jednak tepelná energie.
290 Kč

Solux

Elektroterapie a magnetoterapie​
Solux nebo také infračervená lampa je přístrojem, který si zamilují všichni, kteří mají rádi příjemné teplo. Princip soluxu je velmi jednoduchý. Přístroj vydává infračervené vlny, které naše tělo absorbuje.
270 Kč

Koupele

Kneippova lázeň

Koupele
Jednoduché střídání ohřívání a ochlazování dolních končetin vám může pomoci od celé řady zdravotních obtíží.
240 Kč

Perličková koupel

Koupele
Bublinky, které prostupují vodou aktivují nervová zakončení, masírují a prokrvují pokožku, a tak dochází ke stimulaci látkové výměny, tedy i zvýšenému vylučování nežádoucích a škodlivých látek z těla.
430 Kč

Vířivá koupel

Koupele
Spojením silného mechanického účinku vířící vody s relativně vysokou teplotou vody působí nejen relaxačně, ale má také výrazně uvolňující efekt.
430 Kč

Podvodní masáž celková

Koupele
Procedura probíhá ve speciální velké vaně s vodou o teplotě přibližně 37 °C a pomocí trysek, které jsou ovládané terapeutem. Po absolvování masáže je patrné výrazné uvolnění svalstva doprovázené mírnou únavou.
480 Kč

Uhličitá koupel

Koupele
Speciální nerezová vana se plní studenou minerální vodou s vysokou koncentrací oxidu uhličitého. Vstřebávání oxidu uhličitého má za následek roztažení cév a tedy zvýšené prokrvení tkání.
430 Kč

Masáže

Aroma masáž s olejem

Masáž
Aroma masáž je vlastně spojením relaxační masáže a léčivých účinků éterických olejů. Rostlinné silice jsou látky rozpustné v rostlinných olejích, se kterými se těsně před masáží míchají v různých poměrech.
550 Kč

Lymfodrenáž

Masáž
Podstatou lymfodrenáže je rozproudit lymfatický systém, který se skládá z lymfatických uzlin, cév a tekutiny, která v nich proudí, lymfy. Lymfatický systém má za úkol vylučovat z těla škodlivé látky.
630 Kč

Masáž klasická celková

Masáž
Nejenže pomáhá uvolnit namáhané a ztuhlé svalstvo, ale odstraňuje také bolesti způsobené například nevhodnými pracovními návyky nebo zvýšenou fyzickou zátěží.
750 Kč

Masáž klasická částečná

Masáž
Klasická masáž probíhá v poloze vleže na holou pokožku. De potřeby zaměříme masáž na určitou část těla.
480 Kč

Masáž reflexní částečná

Masáž
Podstatou reflexní masáže je skutečnost, že se na okrajových oblastech těla nachází nervová zakončení, prostřednictvím jejichž stimulace lze velmi účinně působit i na vzdálené orgány.
570 Kč

Masáž reflexních zón chodidel

Masáž
Reflexní nožní masáž vychází z energetických drah, které probíhají celým tělem a každé dráze přísluší určitý orgán. Je na nich umístěno množství citlivých bodů, jejichž stimulací je možné ovlivnit i vzdálený orgán v těle.
550 Kč

Breussova masáž

Masáž
Breussova masáž je opravdovým pohlazením pro bolavá záda a pro pocuchané nervy. Jemná masáž s třezalkovým olejem má své jméno podle rakouského lidového léčitele a experimentátora Rudolfa Breusse a je velmi oblíbenou procedurou.
600 Kč

Relax - wellness

Masážní křeslo

Relax - wellness
Během celého procesu dochází pomocí senzorového systému k pravidelnému kontrolování reakce svalů, na základě čehož se okamžitě upravuje průběh masáže.
220 Kč

Sauna na hodinu

Relax - wellness
Saunování představuje prohřívání těla spojené s prudkým ochlazením, které se několikrát opakuje. Změna teplot posiluje přirozenou obranyschopnost organismu.
240 Kč

Login